Aksesuar

Sarma Kabı - FurlCover Furlcover

Sarma Yelkenler için en iyi koruma 

Elvstrøm’ün sarma yelken kabı (FurlCover) sarma yelkeniniz için en iyi korumadır ve yelkenin ömrünü önemli ölçüde uzatır. Yelkeni, UV ışınları, pislik, rüzgar ve yağmurdan dolayı oluşacak her türlü hasardan korur. 

FurlCover balon mandarı ile basılır ve aynı zamanda fermuarı da kapanır- tek başınıza bile yapabileceğiniz kolaylıktadır. Zig zag biçiminde donatılmış iplerin boşunu aldıktan sonra sarılı yelkeni iyice kavrar ve sert rüzgarlarda dahi pır pırlama yapmaz. 

 

 

 

 

 

 

SpiSockSpiSock 

SpiSok özellikle ekip sayısı azken simetrik veya asimetrik balonlarınızı kolaylıkla basmanızı ve doldurmanızı sağlar. Çok hafif materyaller kullanılarak yapılan SpiSok, plastik huni sayesinde yelkeni çorap gibi sarar ve rüzgarın yelkeni doldurmasını engeller. Apaz ve pupa seyirlerinde kullanıcıya kolaylık sağlar. 

İndirmesi ve toplaması da basılması kadar kolay olan SpiSok, Elvstrøm tarafından uzun yıllardır sorunsuzca kullanılmaktadır. 

 

 

 

 

 

 

 

ZippackZippack 

Ana yelkenin indirilmesi, basılması ve korunmasında stres yok! 

Zippack Airflow Sistem ana yelken kılıfının yerine geçer ve ana yelkeninizi indirme, basma ve korumayı kolaylaştırır. 

‘Lazy jack’ler yelkeni zippack içine doğru bırakır ve sonrasında tek yapmanız gereken fermuarı çekmektir. Hepsi bu. 

File sayesinde su aşağı akarken içine hava da girer, böylece yelken ‘nefes alır’. Makara ya da metal parçalar gerekmez. Böylece yelkenin zarar görmesini engeller. Zippack Airflow boydan boya (Full-Batten) çıtalı ana yelkenler için mükemmeldir ama aynı zamanda farklı tip ana yelkenler için de uygundur.