Balon

FurlstromFurlstrøm

Paul Elvstrøm'un en sevdiği yelken! 
Bir asimetrik balon performansına ve bir cenova kolaylığında kullanışa sahip müthiş gezi yelkeni. FurlStrøm’un düz bir kesimi vardır ve daha dar açılarda seyir yapabilmesi için düz bir ön yakaya sahiptir.

FurlStrøm’un kulanımı için bir gönder ihtiyacı yoktur. Eksiksiz olarak, yüksek kalitede bir sarma sistemi ile birlikte gelir. Yelkeni toplamak için sadece sarmanız gerekir. Bu sebeple yalnız bir tek kişi tarafından kolayca ve emniyetli bir biçimde kontrol edilip toplanabilir.

 

 

 

 

 

 

StromerStrømer


Tek başına veya iki kişi (Short Handed) ile yapılan dünya turu yarışçıları tarafından geliştirilen teknoloji ile yarış kazanan en iyi asimetrik yelken modelinin birleşimi. Bu yelken, 110 derece ile 170 derece arasında kolayca ve bir göndere ihtiyaç duymadan seyir yapabilmenizi sağlar.

Yelkeni olduğu gibi kullanmayı tercih edebilir ve geleneksel bir biçimde (Sarma sistemi veya Çorap sistemi olmadan) basabilir veya toplayabilirsiniz.

Ya da, Elvstrøm SpiSok kullanabilirsiniz. SpiSok sayesinde yelkenin çevresine bir çorap geçirerek rüzgar tutmasını engeller ve yelkeni saniyeler içerisinde indirir, siz de kontrolün elinizde olduğunu bilmenin rahatlığını yaşarsınız.

Ya da, geliştirilmiş bir çözüm olan Strømer Sarma Sistemini kullanabilirsiniz. Sarma sistemi yelkeni eşsiz bir şekilde sarar. Çok çabuk ve emniyetli bir şekilde yapılan bu işlem, rahatça direğin arkasında da yapılabilir ve yelkeni sonradan da indirebilirsiniz.

Nasıl kullanırsanız kullanın bu muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi asimetrik balondur.